اتحادیه کتاب و لوازم تحریر اصفهان

فروش یک‌میلیون نسخه‌ از کتابی با موضوع انقلاب اسلامی در چین

عضو هیئت مدیره مجمع ناشران انقلاب اسلامی با بیان اینکه کتاب‌های نوشته شده با موضوع انقلاب اسلامی حتی در خارج از کشور نیز مورد استقبال قرار می‌گیرد، گفت: در چین کتابی با این موضوع در یک‌میلیون نسخه منتشر و توزیع شد.

به گزارش خبرنگار فرهنگی باشگاه خبرنگاران پویا، نشست خبری جشنواره «چهل چراغ»؛ ویژه چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی، صبح امروز، سوم دی‌ماه، با حضور علی‌اکبر تورانیان عضو هیئت مدیره مجمع ناشران انقلاب اسلامی، رضا اسماعیلی و راضیه تجار از اعضای انجمن قلم در دفتر انجمن قلم برگزار شد.

تورانیان در این جلسه با اشاره به اهمیت ۴۰ سالگی پیروزی انقلاب اسلامی گفت: این موضوع برای مجمع ناشران انقلاب اسلامی اهمیت بسیاری دارد، به همین دلیل از تیرماه ۹۵ کار کردن بر روی این موضوع آغاز شد تا بتوانیم کارهایی مرتبط با این موضوع در حوزه‌های مختلف به ویژه کتاب انجام دهیم. سامانه کارشناسی مجمع ناشران در این مدت ۱۴۴ موضوع را در حوزه انقلاب اسلامی استخراج کرد که مربتط با حوادث دهه‌های ۴۰، ۵۰ و ۶۰ است و می‌تواند در قالب اثر ادبی بازخوانی شود.

وی ادامه داد: مجمع ناشران انقلاب اسلامی با توجه به شرایط فعلی و جوی که برای تطهیر رژیم پهلوی ایجاد شده و مشخص کردن انگیزه‌های مردم برای به ثمر رساندن انقلاب اسلامی، در این حوزه شروع به کار کرد. ۳۰۰ عنوان کتاب مربوط به آن دروه شناسایی و مجموعه مفصلی در این زمینه تدوین و جمع‌آوری شد. امیدواریم با سلسله نشست‌هایی مستمری که بین مجمع ناشران و انجمن قلم ایران در حال برگزاری است، بتوانیم دین خود را به انقلاب اسلامی ادا کرده و نسل جوان را با اتفاقات رخ داده در انقلاب آشنا کنیم. امیدواریم حوزه کتاب بتواند تأثیر خوبی از ۴۰ سالگی انقلاب به نمایش بگذارد. ما همچنین در این مدت با برخی از نویسندگان نیز صحبت کردیم و تعدادی از آنها مشغول نگارش اثر با موضوع انقلاب اسلامی هستند.

 

عضو هیئت مدیره مجمع ناشران انقلاب اسلامی به ۱۴۴ موضوع استخراج شده اشاره کرد و افزود: این موضوعات از میان حوادث و کتاب‌هایی که در این رابطه کار شده‌اند، استخراج شده است. از جمله این موضوعات می‌توان به نقش اهل سنت در پیروزی انقلاب اسلامی، نقش آمریکا در سرکوب انقلابی‌ها، جبهه ملی و حزب توده، نقش اقشار مختلف از جمله پرستاران، بازاریان، ناشران و کتابفروشان و … در پیروزی انقلاب، جنبش‌های دانشجویی، جنایت‌های بهائیت قبل و بعد از انقلاب و … از جمله این موضوعات را تشکیل می‌دهند.

تورانیان با بیان اینکه انقلاب اسلامی، معجزه قرن شناخته شد، اضافه کرد: شکل انقلاب اسلامی با انقلاب روسیه و فرانسه متفاوت بود. پیروزی انقلاب اسلامی همانند دیگر انقلاب‌ها متکی به اسلحه نبود، بلکه مردم با اراده خود و با دست خالی توانستند سیستمی که متکی به آمریکا بود، شکست دهند. انقلاب‌هایی که در دنیا رخ می‌داد یا متکی به غرب و یا وابسته به شرق بود، اما انقلاب اسلامی تنها انقلابی بود که بدون اتکا به این دو به پیروزی رسید؛ با وجود این حق مطلب در این رابطه ادا نشده و تعداد آثار منتشر شده در این رابطه کافی نیست. نسل امروز نمی‌داند که چرا انقلاب اسلامی رخ داده است، از این جهت مراکز فرهنگی و متولیان این حوزه باید حمایت می‌کردند تا به شکل تخصصی در این رابطه کار شود.

وی با بیان اینکه همه ما در این زمینه کم‌کاری کرده‌ایم، افزود: این در حالی است که آثار نوشته شده درباره انقلاب اسلامی در دیگر کشورها نیز مورد استقبال قرار می‌گیرد. به عنوان نمونه کتابی در چین با موضوع انقلاب اسلامی در یک‌میلیون نسخه منتشر شد و به سبب استقبالی که از این اثر صورت گرفت، به چاپ دوم هم رسید. همه دستگاه‌های فرهنگی باید همکاری کنند تا این نقیصه برطرف شود.

جشنواره ادبی «چهل چراغ» با همکاری مجمع ناشران انقلاب اسلامی و انجمن قلم ایران در ۴۰ سالگی انقلاب اسلامی برگزار می‌شود. این جشنواره در دو بخش شعر و ادبیات داستانی برای گروه‌های سنی کودک و نوجوان و بزرگسال برگزار می‌شود. علاقه‌مندان می‌توانند تا پایان خردادماه سال ۹۷ آثار خود را به دبیرخانه این جشنواره به نشانی anjomanghalam1393@gmail.com یا نشانی تهران، خیابان سیدجمال‌الدین اسدآبادی، بالاتر از میدان سیدجمال‌الدین اسدآبادی، بعد از کوچه ۴۴، شماره ۳۶۰، انجمن قلم ایران ارسال کنند.

1 نظر
  1. kaveh-metal-industries.ir می گوید

    عاشق این وبسایت شدم من.عالی
    هستید شما

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.